2004 NPTC copy right reserved

 

قرن معاصر قرن روان آزردگی و اضطراب است، بطوری که  تشخیص و درمان سریع اضطراب  به صورتی دقیق و قابل اعتماد از پیش ضرورت پیدا می کند.

اضطراب، استرس و افسردگی، می توانند یکی از عوامل مهم برای پیر شدن سلول های پوستی و ایمنی باشند .

به گفته دکتر الیزا اپل Dr. Elisa Epel از دانشگاه كالیفرنیا: روند پیر شدن سلول های پوستی و ایمنی درافرادی كه تحت استرس و اضطراب شدید قرار دارند، نسبت به سایر افرادی كه در چنین شرایطی قرار ندارند، سریع تر است

استرس و اضطراب باعث اختلال و از كار افتادن سیستم ایمنی بدن در برابر میكروبها می شوند كه این باعث ابتلای افراد به بیماری‌های خطرناك مانند انواع سرطانها و بروز انواع بیماری‌های جسمانی مانند: اختلالات قلبی، مشكلات معده و روده، بیماریهای مجاری ادراری و تناسلی و میگرن می شوند. 

در واقع درمان هوشمندانه روان آزردگی و اضطراب مستلزم سنجش آن از طریق آزمون بوسیله روانشناسان بالینی کار آزموده، بمنظور درک درست از تحول اشخاص میباشد، که این خود مستلزم بررسی نمره های آزمون در مراحل مختلف و در موقعیت های متفاوت است.

بدین جهت ما به منظور تسهیل استفاده از این آزمونها یکی از شناخته ترین و شاخس ترین آزمونهای اضطراب، یعنی آزمون اضطراب کتل را به نسخه نرم افزاری تبدیل کرده ایم.

این آزمون بطور دقیق و علمی

نخست نمره اصلی اضطراب شما را تعیین و تحلیلی کاملأ علمی و جامع جهت اضطراب کلی شما به نسخه در می آورد،

سپس از طریق اضطراب آشکار و پنهان میزان هوشیاری یا عدم هوشیاری شما را سنجیده، و در پایان:

از طریق پنج عامل شخصیتی در جهت مثبت میزان هوشیاری، تعادل، ثبات از نظر هیجانی، سازش پذیری، نداشتن تمایل به حسادت، اعتماد بنفس، شکیبایی و در جهت منفی میزان اضطراب، نگرانی همراه با دفاع های عصبی، خشونت، تمایل به حسادت، احساس بی کفایتی و ناشکیبایی شما را می سنجد.

 

Text Box: آزمون
Text Box:

صفحه نخست

مشخصات اضطراب

تغذیه

آزمون افسردگی CDS

آزمون افسردگی بک

آزمون اضطراب کتل

www.StatCounter.com/myspace/ - Free myspace Profile
Counter